<!--:tr-->“Zeytinyağından Gelen Temizlik” Projesi Tamamlandı<!--:-->

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün hazırladığı, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 2012 yılı projeleri arasında hibe desteği vermeyi onayladığı “Zeytinyağından Gelen Temizlik” adlı projenin kapanış sergisi 22 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 14.00’te Kandak Restaurant yanındaki Beyaz Saray düğün salonunda yapıldı.

Proje kapanış programına Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Çiftepala, AKP İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, Fındıkpınarı Belediye Başkanı Fatih Say, Mezitli Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni, Mezitli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Avni Taşyürek, Yenişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdülkerim Çiçek, Mezitli Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Zeybek, Mezitli Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Filiz Erhan, Mezitli Halk Eğitim Müdürü Mehmet Usta, Mezitli PTT Müdürü Şambaş Üstünbaş, İl Genel Meclis üyesi Celal Alçamlı, Mezitli’de bulunan mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kapanış sergisinde bir konuşma yapan Mezitli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Avni Taşyürek, “Kapanış toplantısına geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.

Proje içinde İlçemiz’in artılarını ve eksilerinin değerlendirmelerini yaptık. Bu değerlendirmelerin sonucunda bazı alanlarda güçlü, bazı alanlarda ise zayıf olduğumuzu gördük. Örnek olarak bizlerin çok ciddi miktarlarda zeytinyağı üretimimiz var, ancak bu zeytinyağının birinci kalite olanının satılıp elimizde kalan 2. ve 3. sınıf zeytinyağını nasıl tüketeceğimiz ve nasıl piyasaya sunacağımız yönünde İlçemiz’de herhangi bir çalışma olmadığını gördük.

İl Müdürümüz, İlçemiz’i ziyaretinde bu yönde bir çalışma yapılması gerektiğini duydu bazı vatandaşlarımızdan. Kaymakamımız da bizlere bu proje konusunda emir ve direktifler vardı.

Arkadaşlarımızla beraber projemizi hazırlayıp Çukurova Kalkınma Ajansı’na sunduk. Ajans projemizi kabul etti ve kabulden sonra Vakıf Mütevelli Heyeti arkadaşlarımız bize finansör oldular. Böylece projemizin sonuna geldik. Sabunlarımız da projemizin bir sonucu olarak sizlere arz ediyoruz.

Emeği geçen bürün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Müdür Taşyürek’in konuşmasının ardından bu projede kurs alanlara sertifikaları verilirken projeye çeşitli destekler sağlayanlara da takdim edildi.

İlk olarak projeye katılan kursiyerlere sertifika verildi. Kursiyerlerin sertifikalarını Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu tarafından verildi.

Sertifika alan kursiyerler; Pakize Günaydın, İlknur Ünal, Zeynep Gökel, Hatice Ünal, Sevim Eser, Sevinç Eser, Rahime Elmas, Elif Elmas, Meryem Bilgi, Elif Usta, Hürü Yanbaz, Elif Köse, Meryem Kırıcı, Seyde Sezgin, Selma Tiftik, Nilüfer Uçar, Beyhan Çatav, Adile Bütüner.

Kursiyerler dışında projede çiftçi kayıt sistemi oluşmasında yardımcı olan katkısı olan Muhittin Çoban, Ahmet Uslu, Seracettin Ustalar’a da Kaymakam Kamil Kıcıroğlu tarafından belge verildi.

Projeye katkılarından dolayı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Çiftepala tarafından Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Mezitli Halk Eğitim Müdürü Mehmet Usta, Mezitli Tarım ve Doğa Derneği Başkanı İsmail Karaman, Muazzez Arıkuşu, Nurcan Gürbüz, Meryem Meriç Mert Adnan Kılıç, Muzaffer Şahin, Sedat Kılıç, Ahmet Özdemir, Mezitli Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Eroğlu, Tece Mahalle Muhtarı Yurdacan Bahçe ve Veli Aslan’a birer teşekkür plaketi verildi.

Dağıtılan sertifikalar ve teşekkür plaketlerinin ardından “Zeytinyağından Gelen Temizlik” proje sonu sergisi sona erdi.

Bir Yorum Bırak

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.